SÖZLEŞME MADDELERİ 

SÖZLEŞME TARAFLAR VE TANIMLAR

     İş bu sözleşme ticari merkezi "kalkan mahallesi açelya sokak no 9/1 adresinde   "VİLLADA KEYİF "olarak  anılacaktır  ve bu internet sitesinden villa kiralayan"MÜŞTERİ" olarak kabul edilicektir. VİLLADA KEYİF adresinden bu kiralamayı yapan kişi ve kişiler aşağıda verilen sözleşme maddelerinide peşinen  kabul edip onaylamış olocaktır.

MÜŞTERİ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

     Müşteri kiraladığı villaya girişinden itibaren temizliğinden eşyaların aynı şekilde kalmasından  villa içerisinde ve bahçede bulunan eşyaların yine bulunduğu şekilde zarar görmeden  bırakılmasından düzeninden sorumludur.Bunların aksinde müşterinin sebep olduğu zarardan  müşteri sorumludur ve müşteri bu zararları karşılamakla yükümlüdür .Villa/Apart  vb. konaklama yerinde müşterinin zarar verdiği bir durumda VİLLADA KEYİF şirketini arayıp bildirmekle yükümlüdür. Verilen hasarın bedelini şirket müşteriden talep  edecektir .Müşteri kiraladığı villanın çevresine topluma aykırı davranışlardan rahatsızlık verecek davranışlardan kaçınmakla yükümlüdür.Çevreye verdiği bir rahatsızlık olduğu zaman şikayet durumunda müşteri uyarılır sonrasında şikayet devam etmesi durumunda şirket müşteriyi villadan çıkarma hakkına sahip olup ücretide geri iade etmeme hakkınada sahiptir.

YÜKÜMLÜLÜKLERİMİZ

     Şirketimiz villa / apart ' ın size belirtildiği şekilde temiz ve düzenli bir şekilde hazır olarak teslim edilmesinden sorumludur .Aksi bir durumda giriş esnasında  karşılaşılan bir problem olursa VİLLADA KEYİF 'e bildirmeleri gerekir ve bu problem villanın asıl sahibine bildirilip en kısa sürede çözülmeye çalışılır.Bu tür problemlerin sorumlusu" VİLLADA KEYİF" değil villanın asıl sahibidir.müşteri villadan çıkış sırasında tatil süresince villadaki problemi  vb. bir durumu  zamanında bildirmemiş olup çıkışında bu konuda bir hak veya geri ödeme talep edemez.Müşterinin  kendi kendinden  sorumlu olduğu ve bu durumda villada yada dışarıda tatil bölgesinde oluşacak kaza,hırsızlık, boğulma ,yaralanma, ölüm vb. bir durumda "VİLLADA KEYİF" sorumlu değildir ve bu sorumlulukla yükümlü tutulamaz bu durumda müşteri kendi güvenliğinden sorumludur. 

HASAR DEPOZİTOSU

     Villa girişlerinde müşterilerden hasar depozitosu ücreti alınmaktadır. Hasar depozitosu müşteriden villaya giriş günü nakit olarak tahsil edilecektir.Müşterinin çıkış günü villadan ayrılmadan önce eksiksiz  teslim edilen villa, hasar kontrolü yapılıp herhangi bir sorun eksik olmadığı tespit edildikten sonra bu ücret nakit olarak iade edilecektir.Villada oluşan bir hasar depozito üceretini aşan miktarda olursa müşteri bu ücreti ödemek zorundadır.kapora depozito ödeme yapılmadığı takdirde VİLLADA KEYİF  kiralamayı iptal etme,villayı tekrar satışa sunma hakkına  ve kapora depozito tutarını iade etmeme hakkına sahiptir.

GİZLİLİK

     Kiralama için VİLLADA KEYİF 'e verilen kişisel   bilgiler kötü kullanıma karşı koruma altındadır.kişisel ve özel  bilgiler herhangi bir üçüncü şahıslar ile paylaşılmamaktadır ; kanunlar  yönetmelikler ve genelgeler doğrultusunda talep edildiği takdirde sadece bu gibi durumlarda mecburi  paylaşılabilir.Gerekli bütün önlemleri alıp gizliliği üst düzeyde tutup buna rağmen dışarıdan sisteme müdahale edilmesi kişisel bilgilerin zarar görmesi durumunda VİLLADA KEYİF   sorumlu tutulamaz.Yazılım veya hesap hataları için VİLLADA KEYİF  sorumlu değildir.

REZERVASYON VE ÖDEME

     Rezervasyon yapabilmek için sitemizde bulunan telefon ve sms yoluyla rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bizimle iletişime geçtikten sonra kiralamak istediğiniz villayı tarihlerini belirterek sizden gerekli bilgileri aldıktan sonra ilk işleminiz gerçekleşir.Kiralama sonrası toplam ödenecek tutarın içerisinden %30 kapora ücreti alınmaktadır. Müşteri kapora ödemesini 1 gün içerisinde yapmış olması gerekir ödeme yapıldığı zaman rezervasyonunuz gerçekleştirilmiş olacaktır. Ödeme gerçekleştikten sonra kiralama ile ilgili bilgi ve onaylama size bidirilecektir. Kapora (Depozito) haricinde kalan tutar,Müşteri  kiralanan eve geldiğinde,  yada  eve girmeden önce nakit olarak ödenir.Kapora (depozito) ödemesi tamamlanmadan, kiralama için gerekli olan bilgiler ve detaylar verilmez.Müşteri kredi kartıyla ödeme talep ettiği zaman VİLLADA KEYİF 'ın yönlendirmesiyle ödemeyi  kredi kartıyla gerçekleştirebilir.Şirketimiz ödemelerini kurumsal banka hesabına EFT/Havale/Swift yada online kredi kartı ödemesi yolu ile almaktadır. müşteriler  kredi kartı ödemelerini TEB bankası sistemiyle yapabilirler.Bankadan kaynaklı sıkıntı ve sorundan VİLLADA KEYİF sorumlu değildir.

REZERVASYON VE ÖDEME  İPTAL

     Rezarvasyon iptali durumunda size verilen hizmetlerin ve masrafların bedeli olarak müşteriden belirlenen bir ücret talep etme hakkına sahiptir.. Rezervasyon yaptığız süreden itibaren yaptığınız ödemeler depozito,kapora gibi  bir iptal söz konusu olduğu zaman size ödeme iadesi yapılmaz. Müşterinin rezervasyon yaptırmasından itibaren 24 saat içerisinde  iptal bilgisini tarafımıza yazılı ve sözlü olarak bildirmesi gerekir. Villaya giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ön ödeme ücretiniz yanacaktır çünkü bu ödeme villa sahibine ön ödeme olarak verilmiştir.Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa bedellerinin tamamını VİLLADA KEYİF ' e ödemesi durumunda ödeme yaptığı andan itibaren villaya 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin %30 'u yanacaktır. Geri kalan %70’i  bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. Çünkü bu bedelin %30’u villa sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır.Bazı villalarımıza özel , ödenmiş olan kaporanın tamamı ve bu villalarımıza özel belirtilen  rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar için toplam villa kiralama bedelinin tamamı müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi hiç bir ücret iade edilmez.Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması durumunda VİLLADA KEYİF  söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama hakkına sahiptir. Müşteriden kaynaklanan bir sebep olursa ve müşteri bu durumu  tarafımıza bildirmezse sözleşmenin fes edilmesi hakkına sahibiz. İş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villanın kullanılmaması durumunda sorumlu tutulamaz.Eğer kiralamanın gerçekleşmesi, anlaşma yapıldığı tarihte öngörülemeyen bir sebepten doğal afetler,yangın, grev veya savaş  gibi kontrolümüz dışında olan olaylardan  VİLLADA KEYİF   yasal sorumluluk altına girmeden bu anlaşmayı tek taraflı olarak  fesh edebilir.

Rezervasyon için gönderilen kaporanın iadesi yoktur,

- Ödemenin tamamı yapıldıysa, göndereceğiniz hesap numarasına %70 oranında iadesi yapılacak ve  %30 oranında kapora kesintisi yapılacaktır.

MÜŞTERİ GİRİŞ VE ÇIKIŞ SAATLERİ

     Rezervasyon başlangıç günü villaya  giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00 dır. müşteri; belirtilen saatler dışında villaya giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya bir gün sonra sabah VİLLADA KEYİF ' in mesai başlangıcında 08.30 giriş yapabilir. Müşterinin ; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vb. problemlerden VİLLADA KEYİF kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLADA KEYİF bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00 dır. Sabah saat10:00 da kiracının villayı  boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vb. tüm olumsuzluklardan müşteri sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLADA KEYİF 'in her  türlü maddi zararlarını karşılamakla yükümlüdür.

VİLLA KAPASİTESİ

     Villalarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir ,Çocuklar ve bebekler de dahildir. Ekstra kişi söz konusu olursa müşterinin bu konuyla ilgili tarafımıza bilgi vermek zorundadır, eğer VİLLADA KEYİF bu durumda villanın kapasite durumuna göre VİLLADA KEYİF uygun gördüğü taktirde bu değişiklik onaylanabilicektir. VİLLADA KEYİF müşteriden ekstra ücret isteme hakkına sahiptir.. Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya misafir kesinlikle kabul edilemez. Aksi   durumlarda VİLLADA KEYİF misafirlerin villayı  terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın  tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir.

VİLLA TEMİZLİK VE BAKIM

     Tüm villalarımızda  havuz ve bahçe bakımı günlük olarak yapılmaktadır. Sabah erken saatlerde bütün işlemler tamamlanmış olup kullanıma hazır hale getirilmektedir. Villalarımızda temizlikler müşteri giriş ve çıkışları arasındaki süre içerisinde yapılmaktadır. 2 Hafta ve  üzeri konaklamalarda ekstra  temizlik ücreti talep edilir ve havlu,çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bu hizmetlerin yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya girmesine müsaade etmelidir. İnternet sitemizdeki villa detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir.Havuz aydınlatması, klima ve internet her villamızda  mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın özelliklerini villa  özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız gerekir.

EVCİL HAYVAN 

Villalarımıza evcil hayvan kabul edilmemektedir.

VİLLA HAVUZ VE ÇEVRE 

     Hava şartlarından kaynaklanan durumlarda havuz sıcaklığı soğukluğu değişiklik gösterebilir bu durumlarda  VİLLADA KEYİF sorumlu tutulamaz. Bazı villalarımız bölgesi nedeniyle ağaçlık ve doğa ile iç içe olması sebebiyle böcek sinek vb. türler olabilir bundan VİLLADA KEYİF sorumlu tutulamaz. Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLADA KEYİF sorumlu tutulamaz.

VİLLADA KEYİF Instagram #villadakeyif